Gloster Kanarya Ankara - Ahmet GÜRSES

GSM: 0505 225 10 92

Gloster kanarya üretimi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar

Gloster kanarya üretimi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar

Gloster Kanarya Üretiminde Başarı İçin Önemli Noktalar:

  • HEDEF: İşe başlarken mutlaka hangi hedefe ulaşmak istediğimizi ve bu hedef için nasıl bir plan ve program yapmamız gerektiğini ortaya koymalıyız. Hangi türle yola çıkacağımızı belirlememiz gerek.
  • Damızlık olarak alınacak kanaryaların sağlıklı olarak barınabilmeleri için gerekli asgari şartları oluşturmalıyız.
  • Bir düzen içinde yapılacak olursa beslemek çok daha kolay olur. Doğru ve düzenli yemleme planı, damızlıkların sağlıklarının en üst düzeyde olmasını sağlar. Damızlık kuşları, kendini ispat etmiş bir anneden almanız önem arzeder.
  • Mutlaka bulunduğunuz şehrin ilgili derneğine üyelik kaydınızı yaptırınız. Böylece bir çok konuda bilgi ve tecrübe elde ettiğiniz gibi, diğer kuş üreticileriyle de deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.
  • Bir çok insan satın aldıkları kanaryalarla yarışmalara katılıp başarılı olmuş ancak maalesef gerçek birer üretici durumuna gelememişlerdir.
  • Besleme prensiplerine önem verin. Tüm bir yıl düzenli yapılan programlar (Yemleme, temizleme, vitamin verimi, vs.) kuşlarınızın üretim sezonuna çok iyi bir şekilde hazırlanmasını sağlayacaktır ki bu her kuş yetiştiricisinin hedefidir.
  • Gözleminizi iyi yapmalısınız. Hangi glosterlar zor form tutuyor veya daha iyi bakıcılar. Bu gibi gözlemeler daha sonraki yıllarda daha basarili olmanızı sağlayacaktır.
  • Her zaman niye bu hobiyi seçtiğinizi aklınıza sık sık getirin. Genellikle büyük çoğumuz kuş (gloster kanarya ) sevgisi ile bu işe girişmişizdir. Rahatlayabilme ve eğlenebilmek için katlandığımız bir hobidir bu çoğu zaman. Bu hobiyi ticari bir bakış açısı olarak görmeye başladığınız an, hobinizi kaybedersiniz.

 

Fıskiye Elastik Buji
 

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site sahibinin yazılı izni olmaksızın, site içindeki yazı, resim, dosya, video vb. bilgiler alınamaz, referans göstererek dahi kullanılamaz. Ankara Gloster Kanarya süs havuzu  Web Tasarım Ankara